Modny makijaż ust – czyli jaki?

Kobiety podążające za trendami powinny skupiać się nie tylko na ubraniach i dodatkach, ale też na makijażowych trendach, one bowiem również mają ogromne znaczenie. Moda dotycząca makijażu co prawda nie zmienia się tak szybko jak odzieżowa, jednak obecne zmiany są na tyle duże, że warto je sobie przyswoić.

Przede wszystkim mat

Wystarczy wybrać się do najbliższej drogerii, by przekonać się, że matowe pomadki rządzą. Właściwie trudno jest teraz znaleźć inne produkty, choćby błyszczyki. Nawet szminki w płynie, które dawniej zapewniały lustrzany blask, obecnie mają matowe wykończenie. Gwarantuje to trwałość makijażu, gdyż zasychają one na ustach, tworząc odporną na rozmazywanie i zniszczenia warstwę.
Matowe usta jednak mogą wydawać się optycznie mniejsze. Lśniące szminki i błyszczyki kochały zwłaszcza kobiety o wąskich wargach, którym kosmetyki te pozwalały na ich optyczne powiększenie. Nie trzeba się tym jednak martwić. Wystarczy bowiem obrysować usta konturówką, nieznacznie wykraczając poza ich linię, by wargi stały się pełniejsze. Posłużyć może do tego zestaw Lovely K Lips, w skład którego wchodzą szminka w płynie i konturówka o identycznym odcieniu, co pozwala uzyskać dyskretny efekt.

https://www.cocolita.pl/szminki/lovely-zestaw-do-ust-k-lips-sweety

Wyraziste kolory

Matowe szminki wyglądają najlepiej w wyrazistych wydaniach, stąd na ustach kobiet królują mocno rzucające się w oczy kolory – fuksja, fiolet i wiele innych. Tak podkreślone usta można nosić nawet w dzień, ale trzeba pamiętać, by przeciwwagą dla nich były tylko lekko umalowane oczy. Należy więc zrezygnować z wyrazistych kresek i mocno wytuszowanych rzęs na rzecz subtelniejszego efektu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kosmetyki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *